Faktoring Bydgoszcz – bezpłatne porównanie ofert

Zastanawiasz się nad faktoringiem dla swojej firmy? Nie wiesz który firma ma najtańszą ofertę? Skontaktuj się z nami. Bezpłatnie porównamy dla Ciebie oferty faktoringu w Bydgoszczy!

Bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Bydgoszczy

Zadzwoń teraz: +48 533 88 78 78

Bezpłatne i niezależne porównanie ofert faktoringu w Bydgoszczy - zadzwoń!
Bezpłatne i niezależne porównanie ofert faktoringu w Bydgoszczy – zadzwoń!

Coraz więcej firm polskich i zagranicznych decyduje się na usługę znaną jako faktoring. Pozwala ona na finansowanie przedsiębiorców, może również stanowić istotne zabezpieczenie w funkcjonowaniu firmy. W jaki sposób faktoring pozwala uniknąć zatorów finansowych spowodowanych opóźnieniami w płatnościach?

Faktoring – co to jest? 

Faktoring online skutecznie pozwala uniknąć zatorów płatniczych. Gwarantuje bieżące finansowanie firmy i poprawia jej płynność finansową. Dzięki temu, przedsiębiorca może terminowo, a nawet przedterminowo – regulować swoje zobowiązania. 

Jak głosi definicja faktoringu, świadczeniem tej usługi zajmuje się faktor. Zwykle jest to firma, która oferuje usługi faktoringowe innym przedsiębiorstwom. Faktor wykupuje faktury od klienta, który jest dostawcą konkretnych towarów albo wykonuje rozmaite usługi dla swoich klientów. 

Faktoring w Bydgoszczy – sposób działania

faktoringu klient przekazuje faktorowi wybrane faktury przed upłynięciem terminu ich płatności. Faktor (firma faktoringowa) wypłaca środki na konto firmowe klienta. W takim wypadku obowiązkiem kontrahenta jest spłacenie faktury na konto firmy faktoringowej. 

Faktoring to nie tylko świetne rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw, ale również dla małych działalności, które chcą zachować płynność finansową. Duże firmy poszukują szybkich źródeł finansowania, z tego powodu jest to świetne rozwiązanie dla nich. Korzystając z faktoringu, zapłatę za fakturę otrzymujesz niemal „od ręki”. Faktor płaci ją w tym samym dniu, w którym została przekazana klientowi. 

Faktoring – podział na rodzaje

Obecnie w Polsce istnieje kilka możliwości faktoringowych. Mogą być rozdzielne lub przechodzić w siebie na wzajem. Faktoring można podzielić biorąc pod uwagę takie czynniki, jak:

  • charakter zobowiązania,
  • czas zawiadomienia o zawarciu umowy,
  • przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Bydgoszczy

Zadzwoń teraz: +48 533 88 78 78

Faktoring Bydgoszcz - bezpłatne porównanie ofert
Faktoring Bydgoszcz – bezpłatne porównanie ofert

PEKAO faktoring: charakter zobowiązania

Faktoring zakupowy i sprzedażowy – właściciel firmy przekazuje faktury faktorowi, aby ten przelał środki na konto swojego klienta. Wartość środków to 80-90% wartości przedstawionych na fakturze. Faktor wykupuje wierzytelność, a kontrahent musi ją spłacić.

Faktoring odwrócony – dostawcy otrzymują od faktora te środki, które im się należą. Dzieje się to dopiero wtedy, gdy przedsiębiorca wykaże, że wypełnił wszystkie, uzgodnione wcześniej warunki zamówienia. Jest to tzw. faktoring dłużny. W takim przypadku to przedsiębiorca zaciąga dług w firmie faktoringowej i musi spłacić faktora w określonym czasie. Dzięki temu może korzystać z produktów i usług, które są mu potrzebne do prowadzenia firmy i nie musi płacić za nie od razu.

Faktoring mBank: czas zawiadomienia dłużnika o zawarciu umowy

Faktoring jawny – decydując się na tę usługę, jedna ze stron ma natychmiastowy obowiązek powiadomienia kontrahenta o spłatach należności na konto faktora. Jest najpopularniejszą i najtańszą usługą faktoringową w naszym kraju.

Cichy faktoring – w tym wypadku kontrahent nie dostaje informacji o cesji wierzytelności. Kiedy dłużnik ureguluje płatność na konto faktoranta, ma obowiązek przekazania wpłaty faktorowi. Klienci wielokrotnie boją się formalności związanych z usługami faktoringu i dlatego decydują się na to rozwiązanie. Obawiają się również reakcji swoich klientów na cesję wierzytelności.

Te obawy są zwykle niepotrzebne, ponieważ faktoring wpływa pozytywnie na ocenę przedsiębiorstwa. Każdy faktor musi najpierw zapoznać się z sytuacją finansową przedsiębiorcy, zanim zdecyduje się na współpracę. W związku z tym firma, która decyduje się na korzystanie z faktoringu, jest finansowo sprawdzana.

Faktoring woj. kujawsko-pomorskie: przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta

Faktoring pełny – ten rodzaj faktoringu polega na tym, że faktor całkowicie przejmuje odpowiedzialność za niewypłacalność kontrahenta. Jeśli firma faktoringowa już wypłaciła zaliczkę za fakturę dla przedsiębiorcy, a nie otrzymała jeszcze zapłaty od kontrahenta, klient nie ponosi żadnych kosztów. Jeżeli faktura jest bezregresowa, klient nie musi zwracać środków z zaliczki. 

Jeżeli faktura jest w regresie, przedsiębiorca może zapłacić za sfinansowanie zaliczki. Jednak dopiero po 6 miesiącach ubezpieczyciel wypłaci środki. Takie transakcje z reguły zabezpiecza się ubezpieczeniem należności. Wtedy firma faktoringowa otrzymuje środki od ubezpieczyciela lub zleca windykację. 

Faktor niepełny – mamy z nim do czynienia, kiedy faktor wykupuje wierzytelność od przedsiębiorcy, ale nie bierze odpowiedzialności za niewypłacalność jego kontrahentów. Kiedy dłużnik spłaci należność faktorowi, to przedsiębiorca musi dopełnić obowiązku spłaty. 

Faktoring mieszany – na niego składają się elementy dwóch powyższych rodzajów faktoringu. Firma faktoringowa uzgadnia kwotę, do której może ponosić odpowiedzialność za niewypłacalność dłużnika. Przekroczenie tej kwoty obciąża kosztami przedsiębiorcę. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Bydgoszczy

Zadzwoń teraz: +48 533 88 78 78

Faktoring w Bydgoszczy woj. kujawsko-pomorskie

Faktoring to usługa, na którą często decydują się nie tylko krajowi, ale również zagraniczni przedsiębiorcy. Co ważniejsze, decyzji o wyborze faktoringu nie musisz podejmować samodzielnie. Faktoring ING, PEKAO, mBank? Nie musisz się tym przejmować. Zespół naszych ekspertów finansowych z Bydgoszczy bezpłatnie przedstawi Ci ranking usług faktoringowych i pomoże wybrać rozwiązania szyte na miarę Twojej firmy.

Eksperci finansowi z Bydgoszczy udzielą wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania i bezpłatnie pomogą Ci wybrać właściwą usługę faktoringu. Decydując się na faktoring, zabezpieczysz swoją firmę przed zatorami finansowymi i zagwarantujesz jej płynność. 

Pewność i gwarancja otrzymania środków za produkty i usługi ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojej działalności. Faktoring chroni Cię przed opóźnieniami w płatnościach faktur lub w najgorszym wypadku, przed próbą kradzieży.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoje możliwości

Pomożemy Ci wybrać właściwą usługę faktoringową, która będzie pasowała do możliwości i modelu funkcjonowania Twojej firmy. Bezpłatnie wskażemy Ci odpowiednie rozwiązanie i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz wątpliwości. 

Zespół naszych ekspertów finansowych to ludzie doświadczeni teoretycznie i praktycznie. Ich umiejętności są wyznaczone nie tylko posiadaną wiedzą, ale również umiejętnością jej praktycznego zastosowania. Aby poznać możliwości, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila lub zadzwoń. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością i chętnie pomożemy. 

Sprawdź również bezpłatne porównanie kredytów dla firm w Bydgoszczy