Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku - Bydgoszcz

 

Kiedy składać wniosek w ramach MdM na 2017 rok?

Decyzje o wypłatach w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” na 2016 rok zostały wstrzymane jakiś czas temu, gdyż 95% środków przeznaczonych na dofinansowanie wniosków o wsparcie, zostało już wyczerpanych. Natomiast 5% ma pozostać w rezerwie finansowej. Oznacza to, że w tej chwili można starać się już tylko o wypłaty w 2017 oraz 2018 roku.

 

Zgodnie z zasadami programu do końca 2016 rozlokowanych może być 50% środków na kolejny rok. Oznacza to, że nie warto czekać ze składaniem wniosku, najlepiej zająć się tym od razu. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Skoro środki na rok 2016 wyczerpały się już w pierwszym kwartale, istnieje spora szansa, że sytuacja się powtórzy.

 

Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie warto czekać ze składaniem dokumentów o wsparcie w ramach MdM do 2017 roku. Chodzi o to, że jeśli zrobi się to teraz, będą obowiązywały obecne zasady, czyli między innymi wysokość wymaganego przez bank wkładu własnego wyniesie maksymalnie 15%. W przyszłym roku planowana jest zmiana – podniesienie wysokości wkładu własnego do 20%.

Oczywiście możliwość składania wniosków na 2017 rok już teraz, to szansa dla wszystkich osób, które kończą w 2016 r. 35 lat. Właśnie do takiego wieku można starać się o pomoc Banku Gospodarstwa Krajowego. Wyjątek stanowią sytuacje, wktórych osoba składająca wniosek wychowuje przynajmniej trójkę dzieci.

 Mieszkanie dla Młodych - Bydgoszcz

 

 Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku w Bydgoszczy

 

Czyli jeżeli ktoś chce kupić mieszkanie lub dom, które mają być oddane do użytku w 2017 roku, może już teraz składać dokumenty o dofinansowanie MDM i ma spore szanse na otrzymanie wsparcia. Dotyczy to mieszkańców Bydgoszczy, ale również wszystkich innych miejscowości w Polsce. Jednak okazuje się, że jest także nadzieja dla osób, które planują zakup nieruchomości jeszcze w tym roku. Trzeba tylko otrzymać zgodę sprzedającego na to, że część pieniędzy dostanie dopiero w 2017 roku. Jeśli chodzi o mieszkania i domu kupowane na rynku pierwotnym, to zwykle deweloperzy zgadzają się na takie warunki. Trochę inaczej wygląda sytuacja, kiedy nieruchomość sprzedaje osoba prywatna i zależy jej na tym, żeby jak najszybciej otrzymać pieniądze.

 

Więcej informacji na stronie: https://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-mieszkanie-dla-mlodych

 

Partnerzy:
ING Bank Śląski
Deutsche Bank
Bank BGŻ
PKO Bank Polski
Millennium Bank
Raiffeisen Polbank
mBank
Alior Bank
Bank BPH
AXA
Bank Pocztowy
BOŚ Bank
Citi Bank
Getin Bank
Meritum Bank
Noble Founds
Nordea Bank
Bank Pekao
Super Found
Bank BZ WBK
Wealth Solutions
BRE Bank
Legg Mason
Allianz